×

Aym Group Havalandırma

Havalandırma, Soğutma, Jet Cap, Duman Tahliye, Menfez, Hücreli Aspiratör, Evaporatif, Roftop, Klima Santrali, Kare Kanal, Yuvarlak Kanal, Spiro Kanal, Oval Kanal, Prizmatik Kanal, İzmir Havalandırma, Aydın Havalandırma, Muğla Havalandırma, Manisa Havalandırma, Uşak Havalandırma, Denizli Havalandırma, Bursa Havalandırma, Sığınak Havalandırması, Hastane Havalandırması

Biz Kimiz Ve Ne Yapıyoruz

1994 yılında kendir çuvallarla denediğimiz soğutma sistemleri o dönemin mucizevi bir sistemi gibi görünse de daha sonra bu soğutmayı 2 taraflı kafes teli ortasında saman şeklinde yaparak sağladık. 1997 yılında gelişen teknoloji ile soğutma sistemlerimizi yurt dışından ithal edilen soğutucu petekler ile sağladık.

Her yaptığımız soğutma sistemini bir öncekinden daha gelişmiş bir hale getirdik. Kendimizi acımasızca eleştirerek her geçen gün biraz daha geliştirdik. Cihazlarımız bütün yaşam alanlarına uyumludur. İstenilen ölçü ve dekora uygun estetik %90 “Ekonomiktir”.

30 m2 bir alanda başladığımız sistemleri daha sonra, 180 m2  alanda havalandırmayı da Evaporatif soğutma sistemimize ekleyerek Aym Group tarafından ilk defa merkezi soğutma ve havalandırma sistemini Evaporatifle yapmanın gururunu yaşıyoruz.

Şuan 450 m2 alanda günde 800 m² prizmatik kanal, 800 m² sızdırmaz kanal ve 800 mt yuvarlak kanal imalatımızla hizmet vermekteyiz. Ürünlerimiz %100 Yerli Üretim Olup Aym Group Üretimidir. 

 

 Aym Group Havalandırma olarak 2011 yılından bu güne edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimlerimizle sizlere en iyi hizmeti verebilmenin çabası içerisindeyiz. Seçkin bir referans listesine sahip olan firmamız kaliteli işçiliği ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile sektördeki yerini her geçen gün biraz daha sağlamlaştırmakta ve yükseltmektedir.

Kalite, güven, uygulanabilirlik ve yenilikçiliği sürekli müşteri memnuniyeti ile birlikte kendine amaç olarak seçmiştir. Aym Group Havalandırma olarak biz; Havalandırmanın yanı sıra faydalı ürün belgesini almış olduğumuz Evoparatif soğutma cihazlarının 700 m3 ten 96000 m3 e kadar imalatını ve programlamasını yapmaktayız.

Ege bölgesi ve Türkiye çapında birçok mekanik tesisat taahhüdü işlerini de yapmaktayız. Aym Group Havalandırma Havalandırma malzemeleri imalat ve satışı yapmaktadır. Enerji fiyatlarının sürekli yükselmesi, ozon tabakasının yıpranması, bioenerji alanında alternatif yakıtlara gösterilen ilginin tarımsal üretim dengelerini bozacak gibi görülmesi, bizlerin sektörümüze bakışında misyonumuzu yenileme ihtiyacını göstermiştir.

Artık vizyonumuzun ana ilkesi, yaşadığımız yer küreye saygı ilkesidir.

Yazılım Teknolojisi

Profesyonel hizmet ve iş anlayışımızı kullandığımız teknolojilerlede göstererek bunu Termokon’ a özel hazırlanmış yazılım ile desteklemekteyiz. Uzman mühendis kadromuzun tüm detaylı hesaplamaları yaparak alt yapısını kurup, yazılım ekibiyle ortak çalışmaları sonucu hazırladıkları teklif programı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre soğutma yükünü hesaplayarak, panel ve kapı gibi diğer bileşenleri de ekleyip iki dakika gibi kısa bir süre içerisinde teklif haline getirmekteyiz. Bu sayede müşterilerimizin taleplerine anında karşılık vererek müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemi pekiştirmekteyiz. Yapılan bu özel yazılımın ERP sistemine entegre edilmesiyle sistemin izlenebilirliğinin en üst düzeyde olması sağlanmaktadır. Teklif aşamasından anahtar teslimine kadar daha da önemlisi tüm ürün ömrü boyunca bütün işlem, hesaplama ve takiplerin yapıldığı Termokon özel yazılımımızla sıfır hata, kusursuz hizmet ve mükemmel zamanlamayla hizmet vermekteyiz.

Çevre Dostu Soğutma

Dünya “yeşil” sözcüğüne ve onun çevremiz ile gezegenimizin sağlığı için geldiği anlama gittikçe daha da duyarlılaşmaktadır. Birçok şirket ürünlerini ve iş pratiklerini doğa dostu bir hale getirmek için yeniden tanımlama yarışına girmişlerdir. Hatta bazı şirketler politik olarak doğru olmaya çalışmadan bile hep yeşile ve çevreye sadık kalarak üretim yapagelmişlerdir. Aslında tam da yapılması doğru olan şeydir yeşili yani çevremizi korumak. İşte Aym Group Havalandırma da bu şirketlerden birisidir.

Yetenek

  • Taze Hava
  • Konfor
  • Çevre Dostu
  • Enerji Tasarrufu
  • Düşük Maliyet

Enerji Dostu

Hızla artan dünya nüfusuna karşılık ortaya çıkan enerji açığı ve dünya ekonomisindeki daralma enerji tasarruflu ürünlerin geliştirilmesini ve kullanımını bir ihtiyaç haline getirmiştir. Son yıllarda ticari ve endüstriyel soğutma , havalandırma ve aydınlatma sektörlerinde pazar, gıda sektöründeki büyüme ve gelişmelere bağlı olarak büyük oranda genişlemiştir. Süpermarket,restoran market zincirleri hızla büyümekte ve firmaların sektörde öne geçebilmek için yüksek kaliteli ürünleri düşük fiyata müşterilerine sunabilmeleri gerekmektedir. Hedefledikleri düşük maliyeti elde edebilmek için işletme giderlerinde en yüksek kalem olan enerji giderlerini düşürmek bir ihtiyaçtan çok zorunluluk halini almıştır. Sonuç olarak bu sektörlere ürün sağlayan bir çok alt sektör içinde aynı durum söz konusu olmaktadır.
Yukarıda sözü edilen tüm unsurlardan yola çıkarak AYMAİR olarak ürettiğimiz enerji dostu ürünler ile çevreye verdiği önem için çalışmakla kalmayıp siz değerli müşterilerimizin enerji tüketimini minimize ederek işletme maliyetlerinizi alt seviyelere düşürmekteyiz.
Enerji tasarrufu ile ilgili uygulamalar tercih edilen soğutma uygulamasına ve kullanım alanına göre farklılıklar göstermekle birlikte temel mantığı aşağıdaki etmenlerin yönetilmesine bağlıdır.
1. Kondenzasyon değerlerinin yönetilmesi (değişen dış hava şartlarına bağlı olarak)
2. Evaporasyon değerlerinin yönetilmesi (deponun kullanımına göre artan ya da azalan oda içi sıcaklık ihtiyacına bağlı olarak)
3. Kompresör çalışmasının yönetilmesi (toplam soğutma ihtiyacına bağlı olarak)
4. Fanların çalışmasının yönetilmesi
5. Gaz akışının yönetilmesi,
6. Anlık değişikliklerin yönetilebilmesi
Bu altı maddeyi sağlamak için kullanılacak yöntemlere kısaca değinmek gerekirse
1. Kondanzasyon ve evaporasyon değerlerinin değişkenliğine göre bir çok parametreyi kontrol edebilen ve farklı ihtiyaçlara göre programlanabilen kontrol sistemi kullanılmaktadır.
2. Evaporasyon değerlerinin yönetilmesi için gerçek zaman saatli digitaller kullanılmaktadır.
3. Kompresörün kalkışı sırasındaki demeraj akımını yenmesine yardımcı olmak için invertör kullanılmaktadır.
4. Fan kalkış ve hızlarının optimizasyonu için fan invertörleri kullanılmaktadır.
5. Gaz akışının ihtiyaca göre ayarlanması amacıyla elektronik expansion valf kullanılmaktadır.
6. Dönüş gazının sıcaklığını düşürmek ve kompresörün soğutma süresini kısaltmak amacıyla sub cooling uygulaması yapılmaktadır.
7. Sistemlerdeki anlık ihtiyaçları belirlemek ve yönetmek için bilgisayarlı izleme ve/veya uzaktan izleme kullanılmaktadır.

TOP